20 czerwca 2024

Płytki elewacyjneSposób na wykończenie elewacji budynku jest wiele. Chcąc wyróżnić swój dom na tle innych zabudowań, stosuje się różne zabiegi. Często są one odniesieniem od natury. Podobnie jest w przypadku, gdy chcemy wykorzystać płytki elewacyjne. Bardzo często przypominają one naturalną czerwoną cegłę. Dzięki temu możemy pokryć płytkami elewacyjnymi zewnętrznymi tylko jedną ścianę.

Co to są płytki klinkierowe elewacyjne?

Płytki klinkierowe wykonywane są na dwa sposoby:

  • metoda wytłaczana polega na prasowaniu materiału. Następnie jest wypalana w piecach w wysokiej temperaturze. Ostatecznie zostaje poddana suszeniu.
  • metoda prasowania półsuchego eliminuje etap suszenia produktu.

Zgodnie z pierwszą metodą wytwarzania produkt jest odporny na naprężenia mechaniczne i agresywne środowisko. Ta płytka jest przeznaczona do chodników, terenów zewnętrznych, schodów i chodników na ulicy.

Materiał wykonany drugą metodą będzie miał niską przewodność cieplną. Takie płytki klinkierowe elewacyjne nadają się do okładania elewacji budynku. Ponieważ odporność na ścieranie i naprężenia mechaniczne ścian nie są tak ważne, jak w przypadku podłogi ganku i schodów.

Płytki klinkierowe elewacyjne, cechy charakterystyczne produktu

Obecnie najpopularniejszymi materiałami wykończeniowymi, które można wykorzystać do elewacji ścian budynku, schodów są płytki klinkierowe. Jest to opcja znacznie tańsza, łatwiejsza w instalacji i ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Do produkcji płytek klinkierowych stosuje się materiały przyjazne środowisku.

 

Płytki elewacyjne zewnętrzne kamieniopodobne to także duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Dzięki temu z powodzeniem mogą być wystawione na mróz, deszcz czy upalne słońce. Również ich czyszczenie nie jest niczym skomplikowanym. Zazwyczaj wystarczy myjka ciśnieniowa, by utrzymać elewację w czystości.

  Samodzielna naprawa zmywarki