21 czerwca 2024

Wystrój mieszkania to indywidualna sprawa każdego z nas. To jak umeblujemy i zaaranżujemy mieszkanie będzie wizytówką naszego stylu. Jeśli chcemy uzyskać przytulny charakter wnętrza, warto zadbać o odpowiednie, stonowane kolory ścian, o dodatki, takie jak kolorowy dywan, czy piękne zasłony. Dodatki odgrywają tu szczególnie ważna rolę. Duże i miłe w dotyku poduszki położone na sofie, świece, wazony, efektowne lampy i żyrandole – to wszystko sprawi, że wystrój będzie miły dla oka.

Wybierając płytki podłogowe, najlepiej zdecydować się na płytki ceramiczne Refin Ceramiche. Nadają się one do większości pomieszczeń, można je położyć zarówno w kuchni, łazience, jak i salonie. Kolory wybierzmy jasne, białe lub kremowe, wtedy pomieszczenie będzie wyglądać na większe, a przestrzeń stanie się optycznie rozświetlona. Ze względu na bezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę na to, żeby powierzchnia płytek była antypoślizgowa, szczególnie tych w łazience.

W planowaniu aranżacji wnętrza naszego mieszkania należy dobrze zadbać o strefę wejściową, w której przyjmujemy gości, i która decyduje o pierwszym wrażeniu. Musi to być miejsce jasne, uporządkowane i przestronne. Mebli powinno być niewiele, żeby nie panował nieporządek. Jeśli mamy mały korytarz, warto zadbać o to, żeby optycznie wydawał się większy. Można np użyć dużych luster. Jeżeli zdecydujemy się tutaj na płytki podłogowe Refin Ceramiche to kolor musi być jasny i najlepiej, żeby były to płytki inne niż w innych miejscach w mieszkaniu. Taki zabieg pozwoli odróżnić to miejsce od innych.

  Co wpływa na wartość nieruchomości