21 września 2023

Poszukując odpowiedniego skupu palet na terenie województwa wielkopolskiego nie sposób zainteresować się miastem wojewódzkim. W Poznaniu prym wiedzie firma TEFRA, która posiada wiele partnerów finansowych, dzięki czemu otworzyli już 4 punkty skupu palet z dobra renomą, m.in. ze względu na to, iż posiadając szeroką gamę swoich środków transportu, są w stanie dojechać do każdego ze swoich klientów województwa Wielkopolskiego.

TEFRA jest miejscem, gdzie można zarówno sprzedać swoje palety w skupie. Sprzedawane palety mogą być albo w dobrym stanie, albo uszkodzone (w czasie oddawania do zniszczenia palet otrzymujemy odpowiednie potwierdzenia oraz dokumenty).

Najnowszym krzykiem mody na nowo stają się meble wykonane z palet ( tj. łóżka, stoliki, ławki itp. ) , w związku z czym architekci świetnie odnajdują się w tej firmie, ze względu na to, że oni stanie przyjąć zlecenia na zupełnie nowe palety.

Dodatkowym atutem jest to, iż potrafią posłużyć fachową pomocą w dobrze odpowiednich palet w zakresie przystosowania ich do potrzeb swoich klientów

Jednak z całością możemy zapoznać się na ich stronie internetowej  którą obsługuje wyszkolony personel, który z pewnością pomoże.

Palety euro.

Palety euro są jednymi z najczęściej używanymi paletami. Można z nich korzystać zarówno na terenie kraju, jak i również na terenie UE, w krajach, które stosują tę standaryzację. Są one standaryzowane, co oznacza, że mogą być wykorzystywane na terenie wiele krajów, ponieważ posiadają jednakowe wymiary, wynoszące 1200mm×800mm×144mm oraz nośność 1500kg.

Masa własna palety to 25 kilogramów. Paleta euro jest zawsze oznaczona jako europaleta, używając kilku skrótów, takich jak EUR czy DB. Europalety mogą być naprawiane, ale tylko certyfikowane firmy mogą je naprawiać. Naprawiane palety poznać można po charakterystycznym gwoździu naprawczym z symbolem EPAL. Paleta, która zostanie naprawiona przez firmę nie posiadającą licencji, traci status palety Euro i staje się paletą uszkodzoną bądź jednorazową.

  Remonty jako najważniejsza kwestia budownictwa

Palety przemysłowe

Innym rodzajem palet, które można kupić, są palety przemysłowe. Posiadają one zwiększoną szerokość o 200mm oraz udźwig, co gwarantuje maksymalną stabilność i bezpieczeństwo podczas transportu. Jak na każdych paletach można na nich także składować towary, jednak te nadają się tylko do regałów tradycyjnych, wjezdnych, push-back z wózkami i regałach z wózkiem wahadłowym sterowanym radiowo.

Palety przemysłowe przeznaczone do bez ryzykownego transportu i składowania ciężkich ładunków dynamicznych i statycznych. Są to najczęściej ekonomiczne, bezpieczne, a także idealnie nadają się do przewozu wielu gałęziami transportu. Ich prawdopodobnie jedynym minusem jest to, iż nie nadają się do obsługi za pomocą paletyzatorów.